Yazı Detayı
24 Haziran 2019 - Pazartesi 10:01
 
"Arkadaş Bağımlılığı"
Öztürk Karahan- BAĞDER - Avcilar'da Business Manager
serhatbirikim
 
 

Bağımlılıkları sınırlamak veya belli kalıplara sokarak bazı bağımlılıkları yok saymak doğru bir davranış değildir. 
Mesela uyuşturucu bağımlıları tedavi olduktan sonra tekrar uyuşturucu kullanmaya başlayabiliyorlar. Buradaki ikinci bağımlılığı gözden kaçırıyoruz, ARKADAŞ BAĞIMLILIĞI...
Bir uyuşturucu bağımlısı maddeyi bıraktıktan sonra bir boşluğa düşer. Eski temiz çocukluk, okul, mahalle arkadaşları artık yoklar, olanlar da kendilerine göre haklı olarak uzak durmaktalar.
Yeni arkadaş edinmesi çok zor. Çünkü artık ayrı bir dünyanın esiri olmuştur ve temiz insanlarla arkadaşlık kurmakta çok zorlanabiliyor. 
Geriye kaldı tek seçenek, yıllarca inşaatlarda, sokaklarda, her yerde birlikte olduğu, suçu bile birlikte işlediği eski arkadaşları. Yani uyuşturucu bağımlısı olan arkadaşları. 
Arkadaşlık, konuşma, paylaşma vb ihtiyaçlarını gidermek için bile olsa eski ortamına geri dönebiliyor. Tabii dönüş o dönüş, (sadece geri dönüş yok).
Biz ise BAĞDER ekibi olarak tedavisi devam eden arkadaşlara gerçek bir arkadaşlık, dostluk sunuyoruz. Böylece bağımlı bireyin o arkadaş boşluğunu dolduruyoruz. Böyle olunca da çocuklar artık eski arkadaşlarından vazgeçebiliyorlar. 
Dost sandıkları yalancı insanların yerini gerçek dostluğumuzla dolduruyoruz.

 
Etiketler: "Arkadaş, Bağımlılığı",
Yorumlar
Haber Yazılımı